Jan 21, 2017
Home » Kontakt en lokal samarbejdspartner

Kontakt en lokal samarbejdspartner

På denne side kan du finde kontaktinformation på potentielle samarbejdspartnere, som har vist interesse i at deltage i stafetten. Du er også meget velkommen til at kontakte en lokal samarbejdspartner, som I i forvejen har et godt samarbejde med og aftale et oplæg.

Lærdansk sprogcentre

(Lærdansk sprogcentrene har på forhånd sagt ja til at stå som potentielle samarbejdspartnere i stafetten)

Aarhus: T +45 87 32 54 00, aarhus@adm.laerdansk.dk

Esbjerg: T +45 76 10 63 50, esbjerg@adm.laerdansk.dk

Herning: T +45 96 26 17 26, herning@adm.laerdansk.dk

Kolding: +45 28 99 52 96, simone.mogensen@drc.dk

Middelfart: T +45 64 41 56 90, middelfart@adm.laerdansk.dk

Nyborg: T +45 65 31 28 44, nyborg@adm.laerdansk.dk

Odense: T +45 63 13 63 13, odense@adm.laerdansk.dk

Ribe: T +45 76 10 63 50, ribe@adm.laerdansk.dk

Ringkøbing-Skjern: T +45 96 48 28 28, skjern@adm.laerdansk.dk

Ringsted-Sorø: T +45 57 61 61 60, ringsted@adm.laerdansk.dk

Syddjurs: T +45 52 19 95 66, syddjurs@adm.laerdansk.dk

Sydfyn: T +45 53 36 80 50, sydfyn@adm.laerdansk.dk

Sønderborg: T +45 74 42 45 11, soenderborg@adm.laerdansk.dk

Varde: T +45 76 10 63 70, varde@adm.laerdansk.dk

Vejen: T +45 76 10 63 75, vejen@adm.laerdansk.dk

Vordingborg: T +45 52 19 90 27

Ærøskøbing: T +45 53 36 80 50, sydfyn@adm.laerdansk.dk

Jobcentre og kommuner

(Vi er pt. ved at indsamle kontaktinformationer på de jobcentre, som er særligt interesserede i at deltage i stafetten, og nedenstående liste vil derfor løbende blive udbygget)

Jobcenter Odense, T +45 63 75 63 63

Find kontaktinformation på dit lokale jobcenter her

Center for Dansk og Integration, Køge Kommune, Teamkoordinator, Nihal Ocak,                               T +45 23 74 20 82

Øvrige potentielle samarbejdspartnere

IA Sprog, T +45 38 88 32 33

Download pdf med kontaktinformation på samtlige udbydere af danskuddannelse